30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.  Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми – прийняття та виконання Комплексної програми протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення. Міністерство соціальної політики України, як національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми, анонсувало проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії до якої долучилася і служба зайнятості.

Саме тому, у Чигиринській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості 30 липня 2020 року  було проведено інформаційний вебінар «Безпечна міграція та протидія торгівлі людьми». Фахівець з профорієнтації розкрила та в деталях пояснили учасникам заходу масштаби та серйозність даної проблеми в нашій країні й за кордоном.

Саме про масштаби довідково:

– 600-800 тисяч осіб у світі щорічно продають за кордон з метою експлуатації;

– 1,2 мільйонів дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми;

– 20,9 мільйонів осіб знаходяться в сучасному рабстві у будь-який момент часу в різних країнах світу;

– в Україні з 1991 року понад 230 000 людей постраждали від різних форм торгівлі людьми.

– 90% випадків торгівлі людьми – це трудова експлуатація;

– 10% осіб були експлуатовані саме в Україні.

Під час онлайн-спілкування фахівець надала присутнім інформацію про причини і наслідки торгівлі людьми.  Ознайомила з видами допомог особам, які постраждали від цього негативного явища, а також переліком установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу в таких ситуаціях. Зараз ніхто не застрахований від трудової дискримінації, тому подбати про безпеку праці — обов’язок кожного.

Варто зазначити, що учасники вебінару, уважно слухали розповідь фахівця служби зайнятості. Всі учасники вказаного заходу отримали досить значний об’єм інформації з питань протидії таким небезпечним явищам, як неврегульована трудова міграція, торгівля людьми, експлуатація дитячої праці, і безсумнівно кожен учасник заходу зробив необхідні висновки, які, можливо в подальшому зможуть врятувати їх від потенційних небезпек.