27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. За офіційними даними, під час Геноциду вбили близько 6 мільйонів євреїв, 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу (загалом в Україні). Один із наймасштабніших розстрілів був у Бабиному Яру в Києві під час Другої світової війни.

Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах.

Пам’ять про такі події та реалії сьогодення спонукають переосмислити поняття колективної безпеки в сучасному світі, бо якщо в будь-якій його частині розпочинаються агресія й терор, то існує загроза для всіх.

Ми не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, щоб не допустити повторення подібних моментів у майбутньому.

Будемо пам’ятати…