160-ти річчя перепоховання Т.Г.Шевченка в Україну

         22 травня щорічно на Чернечій горі у місті Каневі жителі усіх куточків України вшановують пам’ять видатного українського генія – Тараса Григоровича Шевченка, якого згідно з заповітом перепоховано в Україні. Цього року це вже 160-та річниця від дати перепоховання видатного діяча.

        – Канів сьогодні традиційно скликав нащадків Тараса Шевченка звідусіль, – зазначив у своєму виступі голова обласної державної адміністрації Олександр Скічко. – Минає 160 років, як він знайшов тут вічний спокій. Тарас Шевченко – геніальний український письменник, знаний у всьому світі. Його читають, ним захоплюються. А Чернеча Гора, без сумніву, справжнє місце сили. І важливо, щоб сюди приходили не лише в пам’ятні дати. Канів має стати особливим містом, яке відновить свій туристичний потенціал. Я вірю, що Будинок культури, реконструкція якого нині триває, стане справжнім культурним центром. І мрію, щоб саме там вручали Шевченківську премію. Символічно, що з музею Тараса Шевченка розпочнеться і проект #ВеликаРеставрація Президента України. Я впевнений, що нам усе вдасться. Але ми зможемо зробити це лише разом, в єдності!

         У обласних заходах приймали участь і представники Чигиринської територіальної громади на чолі із заступником міського голови з питань діяльності органів виконавчої ради Сергієм Брайченко.

    Делегація від Чигиринщини долучилася до урочистої ходи від Успенського Собору до пам’ятника  Т. Шевченка, де відбулося покладання квітів до пам‘ятника Івана Підкови, на могилу Тараса Шевченка і до пам’ятника  О. Гірнику.