Вірусний гепатит А: краще попередити, ніж захворіти

Спалахи інфекційних захворювань вимагають миттєвої реакції, локалізації та ліквідації. Гепатит А (або ж ще хвороба Боткіна чи хвороба брудних рук) – є одним із них.

Що ж потрібно знати про це захворювання?

Вірус гепатиту А викликає запалення печінки, а інфікування ним відбувається фекально-оральним шляхом, через недотримання простих правил гігієни (миття рук), споживання заражених продуктів харчування, води або контакт з хворою людиною.

На відміну від інших вірусів гепатиту, цей не має хронічної форми, але одужання хворого може розтягнутися до кількох місяців. Після перенесеного захворювання у людини формується стійкий і тривалий імунітет. Досить рідко гепатит А може спричинити ураження нирок, підшлункової залози чи смерть.

Інкубаційний період становить 14-28 днів. При захворюванні вираженою симптоматикою є: слабкість, відсутність апетиту, діарея, блювота, підвищена температура, потемніння сечі, жовтяниця тощо. Не завжди в інфікованої людини проявляються перераховані симптоми, особливо це стосується дітей, а ось у дорослих перебіг захворювання у важкій формі досить поширений.

Для профілактики інфікування вірусом гепатиту А проводиться вакцинація. Не менш ефективними методами боротьби є:

дотримання правил особистої гігієни (миття рук перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету);

поліпшення санітарних умов;

забезпечення безпечності та якості харчових продуктів, води. Зокрема свіжі овочі, фрукти, зелень, ягоди тощо необхідно ретельно мити перед вживанням. Також споживати бутильовану, фільтровану або перекип’ячену воду (кип’ятити слід не менше 10 хвилин);

Не займайтеся самолікуванням, при появі перших симптомів захворювання, одразу зверніться до сімейного лікаря! Це запорука вашого здоров’я та здоров’я оточуючих людей, в тому числі ваших рідних та близьких.

Пам’ятайте, що вірусний гепатит А – хворобу Боткіна, дуже легко попередити дотримуючись елементарних заходів гігієни.