Шлюб та імміграція в Україну: новації у міграційному законодавстві

До Закону України «Про імміграцію» постановою Кабінету Міністрів від 19.01.2024 р. «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2002 р. № 1983 і від 25 квітня 2018 р. № 321» внесено зміни щодо вдосконалення умов і порядку імміграції в Україну іноземців та осіб без громадянства. Законодавчо визначено обставини, за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію.

Тепер порядком провадження за заявами іноземців щодо отримання дозволу  на імміграцію в Україну, які перебувають у шлюбі з громадянином України або іммігрантом більше 2-х років, обов’язковим є проходження тестування та співбесіди чи опитування. При цьому, тестування та співбесіду проходитимуть обоє з подружжя, а питання будуть складені індивідуально під кожну пару. Опитувальник буде налічувати 45 питань, співбесіда триватиме не більше 3-х годин і фіксуватиметься як відео- або аудиозапис. Окрім того, до співбесіди працівники міграційної служби можуть залучати і родичів подружжя.

Таким чином визначатимуться обставини, за яких факт перебування у шлюбі з громадянином України або іммігрантом не визнається підставою для надання дозволу на імміграцію.  

Центрально-південне міжрегіональне управління ДМС