Приклад успішної співпраці з роботодавцем

Одним з ефективних методів щодо стимулювання роботодавців до створення робочих місць є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприянням служби зайнятості. Протягом 2020 року такою послугою скористалось 5 роботодавців Чигиринського району.

Чигиринською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості проводиться широкомасштабна інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо можливостей отримання ними компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Постійно проводяться семінари з роботодавцями, на яких одним з питань є висвітлення новації Закону України «Про зайнятість населення» щодо стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Дане питання також обов’язково обговорюється під час індивідуальних зустрічей з роботодавцями.

Протягом 2020 року 6 безробітних було працевлаштовано з наданням роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску, з них 1 особа перед пенсійного віку працевлаштована до ФОП  Бащенко Тетяни Іванівни. Тетяна Іванівна розпочала свою діяльність у сфері інших видів роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах із січня 2003 року і постійно співпрацює із службою зайнятості щодо пошуку кадрів. От і в червні 2020 року , після відкриття нового відділу сантехніки у своєму магазині, Тетяна Іванівна звернулася до служби зайнятості з метою пошуку працівників. Спеціалістами Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості була надана консультація щодо можливості отримання компенсації єдиного соціального внеску та підібрані особи з числа безробітних. На даний час ФОП Бащенко Т.І. успішно проводить свою діяльність і задоволена працівниками.

Співпраця з роботодавцями у напрямі надання компенсації роботодавцям єдиного внеску за працевлаштованих безробітних буде продовжуватись, оскільки даний вид послуг – не лише крок уперед у зміцненні взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями, але й стимул до створення нових робочих місць та потужний засіб реалізації соціальної захищеності неконкурентоспроможних категорій населення.