Проведено засідання комісії з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати

Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – є загальною проблемою всіх державних органів та роботодавців, яку вирішувати слід спільними зусиллями. Використання нелегальних трудових відносин призводить до ненадходжень коштів до фондів соціального страхування, Пенсійного фонду та місцевих бюджетів. А вони могли б спрямовувались на добробут громади та реалізацію програм соціально-економічного розвитку. Також тіньова зайнятість є причиною трудової міграції та невпевненості громадян у своєму майбутньому, оскільки неоформлений працівник позбавляється всіх соціальних прав та гарантій.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018р. № 649-р «Про заходи спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення», рішенням виконавчого комітету Чигиринської міської ради створено комісію з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати.  

Сьогодні, 26 лютого 2021 року, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, голова створеної комісії Валентина Алєксєєвець провела перше засідання, в якому прийняли участь начальник Чигиринської державної податкової інспекції Лариса Мерешко, начальник Чигиринського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) ГУ ПФУ в Черкаській області Оксана Філоненко, заступник директора Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Тетяна Козубенко, начальник відділу фінансів виконавчого комітету Чигиринської міської ради Алла Литвин.

В ході засідання Оксана Анатоліїївна довела до відому присутнім інформацію про стан справ з оплатою праці, легадізацію найманих працівників та рівень  наповнення бюджету Пенсійного фонду.

За результатами роботи засідання було визначено головні завдання та цілі комісії, а також напрацьовано першочергові кроки її подальшої роботи.