Проведено сходки громадян

Одним з інструментів безпосередньої участі членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні є загальні збори громадян.

З метою вивчення проблемних питань, що хвилюють жителів населених пунктів, ознайомлення їх з проведеною роботою територіальної громади в цілому та актуальними питаннями в наданні послуг службами громади, цього тижня проведено сходки громадян у Суботівському  старостинському окрузі, Стецівському старостинському окрузі, селах Трушівці та Новоселиця.

У ході заходів міський голова Віктор Харченко прозвітував про економічний та соціально-культурний розвиток громади за 2020 рік та оприлюднив завдання міської ради на 2021 рік. Керуюча справами (секретар) виконавчого комітету Лариса Іващенко поінформувала про порядок реорганізації сільських рад як юридичних осіб,  ознайомила із повноваженнями старост та працівників Центру надання адміністративних послуг міської ради в частині надання послуг населенню та вчинення нотаріальних дій старостами.

Окрім того, на загальні збори були запрошені представники служб, установ та організацій громади, які надали індивідуальні консультації та роз’яснення з питань, що турбували місцеве населення. Найактуальнішими були питання щодо передачі земель сільськогосподарського призначення у власність, терміни розгляду заяв, прийняття рішень про затвердження технічних документацій та проектів землеустрою, ремонти сільських доріг, використання техніки комунальних підприємств, яка була  придбана за кошти сільських рад, питання соціального забезпечення, охорони здоров’я, стану утримання річки Тясмин, благоустрою (організації та проведення централізованого збору сміття), транспортних перевезень, вуличного освітлення та інші.

Зокрема, жителі сіл Новоселиця та Суботів ініціювали будівництво водопроводів у селах, так як в зв’язку із зменшенням рівня води пересихають криниці у домоволодіннях.  

Багато питань були адресовані орендарям земельних паїв стосовно розрахунків за користування землею.

За результатами проведених зборів, частина питань, які озвучили жителі сіл, взяті на контроль керівництва громади, по інших – дані доручення посадовим особам щодо їх вирішення.