Працюють фахівці із соціальної роботи комунального закладу «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради

Найважливішою подією у кожній сім’ї є народження дитини. Маленьке диво приносить у нашу буденність велику відповідальність, бо саме батьки є найважливішими для малечі, вони дбають про свою крихітку, створюють усі необхідні умови для розвитку дитини, забезпечують її усім необхідним.
 
З метою належного виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 № 623, захисту прав новонародженої дитини на повноцінний розвиток фахівці із соціальної роботи комунального закладу «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради відвідали сім’ї з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, та склали акти перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, в яких вказуються умови, які створено для виховання та розвитку дитини.
 
Фахівці перевірили наявність дитячого харчування та одягу відповідно до віку й сезону, наявність засобів гігієни, візка, ліжка тощо. В ході роботи було здійснено перевірки за результатами яких батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей.
 
В цілому, в обстежених сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням.
 
У рамках соціальної послуги консультування проведені бесіди щодо ведення здорового способу життя; недопущення бездоглядності дітей та вчинення насильства над ними; профілактики травматизму у побуті; сумлінного виконання батьківських обов’язків по догляду та вихованню дітей, а також відповідальності за їх життя та здоров’я.
 
Нагадаємо, що припинення допомоги можливе у разі нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини.
 
Також у разі, якщо одноразова допомога при народженні дитини оформлена за місцем реєстрації, але сім’я тривалий час за даною адресою не проживає, а проживає у іншому районі, області або за кордоном і перевірити цільове використання коштів немає можливості, виплата допомоги припиняється.
 
Відповідно до плану роботи Центру перевірки будуть проводитися і надалі. З початку року проведено 49 таких перевірок. Фактів для припинення виплат виявлено не було.