Понад 100 чигиринців знайшли роботу у рибальстві

День рибалки відмічають щорічно в другу неділю липня. Дане свято всенародне, яке своїм вважають тисячі любителів рибалки, яким дане заняття приносить радість і насолоду.

Рибальство – серйозна і важка праця, яка значно відрізняється від риболовлі – виду відпочинку на березі з вудкою або в човні, заради розваги.

На сьогодні рибальство є досить великою галуззю промисловості, що включає не лише лов риби з метою її споживання, але також і для виробництва риб’ячого жиру.

Вилов риби є прибутковим і цікавим заняттям, як для рибалок-одинаків, так і для риболовецьких суден, оснащених сучасним обладнанням, що мають великий штат співробітників.

Професія рибалки дає також можливість для організації підприємницької діяльності та самозайнятості. Служба зайнятості допомагає у відкритті власної справи. Але безробітних спочатку навчають основам підприємництва та бізнес-планування. Здійснюється професійна підготовка та перепідготовка за відповідними професіями, спеціальностями, які дають можливість займатися підприємництвом. Навчання здійснюється, як у регіональних центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, так і на базі місцевих навчальних закладів професійно-технічного спрямування.

З початку 2021 року роботодавці Чигиринщини надали 117 вакансій рибалки прибережного лову, із них  за сприяння районної філії Черкаської обласної служби зайнятості укомплектовано 116 вакансій.

У переважній більшості вакансії рибалки надходили від ПРАТ «Боровицьке», ПП «СОМ», ПП «Авіан», ПП «Рибак», ПП «Маяк – 5», ПП «Супой – Рибак 2», ПП «Отава», ПП Ліхачов і Ко» та інші.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у поточному році було 145 осіб.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив близько 6-7 тис. грн.