Організація професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

В умовах повномасштабної війни одним із найважливіших завдань держави є захист учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, яку було отримано внаслідок війни. Крім надання соціальних гарантій цим категоріям українців, необхідна допомога в адаптації та переході від військової кар’єри до цивільного життя. Реалізація урядової програми з безкоштовного професійного навчання сприятиме підвищенню конкурентоспроможності на ринку праці і подальшому працевлаштуванню саме ветеранів та осіб з інвалідністю, яку вони отримали під час війни.

Таке навчання здійснюється шляхом первинної підготовки за професією, також є можливість опанувати іншу професію (перепідготовка) або підвищити кваліфікацію за професією, яку вже має особа.

Навчання може здійснюватися як за очною (денною, вечірньою), так і дистанційною, дуальною формами. Строк навчання до  6 місяців.

Як це працює?

Громадяни з поміж учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни для проходження навчання мають:

1.Обрати професію , програму з переліку ліцензованих професій та освітніх програм. Докладніше про Реєстр освітніх програм для організації навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни за посиланням https://bit.ly/3QFX4ZU.

  1. Визначити заклад професійної освіти Державної служби зайнятості.
  2. Подати заяву до центру зайнятості  заяву особисто в паперовій (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984-2023-п/print#n92)

     або електронній формі, а також пред’явити:

  • паспорт громадянина України;
  • посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • документ про освіту, або дублікат такого документу;
  • ідентифікаційний код;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.

Подати онлайн – заяву на проходження навчання можна за посиланням  https://edveteran.dcz.gov.ua/.

Крім того зауважимо, служба зайнятості компенсує витрати на проїзд до місця навчання та у зворотному напрямку та забезпечує місцем проживання на період навчання.

Після успішного завершення результатом професійного навчання є здобуття повної або часткової професійної кваліфікації з отриманням свідоцтва про присвоєння або підвищення робітничої кваліфікації.

Перелік ліцензованих професій: https://bit.ly/3FJStzK

Реєстр освітніх програм: https://bit.ly/3QFX4ZU

Перелік закладів професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості https://bit.ly/3FK84PS