Майбутня пенсійна виплата залежить від нас

Для зарахування періоду здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу фізичним особам необхідно сплачувати єдиний внесок у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (січень-листопад -1320,00 грн, грудень – 1430,00 грн ), а також подати річну звітність про нарахування єдиного соціального внеску.

     Проте не всі підприємці подбали про свій страховий стаж.

За інформацією Головного управління Державної податкової служби у Черкаській області станом на 01.11.2021 налічується 148 фізичних осіб-підприємців, які заборгували 1 697,1 тис грн єдиного внеску. Не просто заборгували, а стоять на межі втрати страхового стажу.

Наявність страхового стажу є основою при визначенні права на призначення пенсії. Починаючи з 01.01.2018 вимоги до страхового стажу щороку збільшуються і, у 2028 році, щоб здобути право на пенсію за віком, потрібно буде мати не менше 35 років страхового стажу.

Несплата внесків, неподання обов’язкової звітності – гарантована втрата страхового стажу.

З кожним роком збільшується кількість звернень за призначенням пенсії осіб, які у 2004-2010 роках займалися підприємницькою діяльністю. В той час сплата мінімального внеску не була обов’язковою, а відрахування від єдиного та фіксованого податків до Пенсійного фонду були значно меншими за мінімальний страховий внесок, і пропрацювавши рік, такі фізичні особи-підприємці до свого стажу додавали лише кілька місяців.

На сьогодні сплата єдиного соціального внеску є обов’язковою. Сума недоїмки не підлягає списанню та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. Тому, при працевлаштуванні або виході на пенсію заборгованість неминуче буде стягнута. Це лише питання часу.

Звертаємося до фізичних осіб-підприємців, які мають заборгованість з єдиного соціального внеску, у найкоротші терміни погасити борг та своєчасно сплачувати належні суми єдиного внеску в подальшому.

Сплачені внески сьогодні – запорука державного пенсійного забезпечення в майбутньому. Будьте відповідальними перед своїм майбутнім. Пам’ятайте, що запорукою доброї репутації та успішної діяльності є чесність та ділова порядність.

Для отримання детальної консультації просимо звертатись до органів Державної податкової служби та Пенсійного фонду України за місцем реєстрації.