Мамочко, вибач за чорну хустину
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я люблю. I люблю Україну
Вона, як і ти, була в мене одна.
20 лютого вся Україна вшановує подвиг учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень.
Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули перші 2 активісти Майдану. Того ж дня було знайдено тіло зі слідами тортур ще одного активіста. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої…
21 лютого 2014 року на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею».
Офіційно пам’ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Їхні імена та назву “імені Героїв Небесної сотні” надали вулицям у Києві та на батьківщині героїв. Президентом України було ініційовано та затверджено Верховною Радою України Закон про заснування Ордену Героїв Небесної Сотні. Також створено “Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності”.
На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, керівники Чигиринської міської територіальної громади та громадськість сьогодні, 19 лютого, поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні в місті Чигирині.
Вічна пам’ять загиблим та співчуття родинам, які втратили своїх близьких.