Тижневий моніторинг інфекційної захворюваності в Чигиринській ОТГ

За результатами тижневого моніторингу інфекційної захворюваності в Чигиринській ОТГ з 01.07 по 05.07.2024 року , який проведено фахівцями Чигиринського відділення ДУ «Черкаський обласний Центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» зареєстровано 8 випадків захворювань. В структурі зареєстрованих випадків 4 випадки гострих кишкових інфекцій, що становить 50 % від загальної кількості зареєстрованих захворювань за даний період, 2 випадки захворювання дітей на вітряну віспу, 1 випадок хвороби Лайма та 1 покус дитини домашньою твариною. 

Слід зазначити, що кількість захворювань населення Чигиринської громади на ГКІ на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і не дивлячись на те, що всі вони побутові випадки, це викликає значну настороженість, особливо, враховуючи складну ситуацію із частими відключеннями електроенергії та спекотною погодою.

Випадків групових захворювань гострими кишковими інфекціями та спалахів, а також випадків дизентерії та вірусного гепатита А на даний час не зареєстровано. В осередках інфекції проведені усі протиепідемічні та профілактичні заходи.

Щоб не захворіти на гострі кишкові інфекції, дотримуйтесь чистоти та гігієни навколо вас!

  • Завжди мийте руки перед вживанням та приготуванням їжі, після перебування в місцях масового скупчення людей (вулиці, ринки, пляжі, магазини, транспорт, відпочинок на природі), після відвідування туалету.
  • Не торкайтесь обличчя немитими руками.
  • Вживайте воду гарантованої якості.
  • Купаючись у водоймі не ковтайте воду  при купанні.
  • Перед вживанням ретельно мийте овочі та фрукти питною проточною водою.
  • З перших ознак захворювання одразу звертайтесь до лікаря.
  • Вчасно розпочате лікування вбереже від ускладнень.

Увага!

При появі симптомів захворювання (підвищенні температури тіла, головний біль, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, тощо) своєчасно звертайтесь за медичною допомогою.

Самолікування може призвести до значних ускладнень. Особливо це стосується дітей раннього віку.

То ж дбайте про своє здоров’я та не хворійте!

Чигиринське відділення ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ»