Робота для ВПО: ти потрібен!

За ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, підтримки Державного центру зайнятості стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен».

У вересні 2023 року стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», мета якої – посилити комунікацію між усіма органами влади, які опікуються ВПО, сприяти ефективній інтеграції переселенців у суспільне життя громад, а також стимулювати їх до пошуку роботи.

Чигиринське управління Черкаської філії Черкаського обласного центру зайнятості долучилось до проведення інформаційної кампанії, в рамках якої проводяться  заходи з інформування ВПО щодо вільних робочих місць; реалізації активних програм сприяння зайнятості населення; можливостей професійного навчання та перенавчання, організації підприємництва тощо.

Служба зайнятості пропонує вимушено переміщеним особам такі види послуг:

– активне сприяння у пошуку роботи як на постійній, так і тимчасовій основі, ознайомлення з переліком вільних робочих місць і вакантних посад на Чигиринщині та по всій країні (на «Єдиному порталі вакансій» зібрали понад 60 тисяч пропозицій працевлаштування);

– допомогу у написанні резюме, консультації щодо аспектів ведення співбесіди з працедавцями;

– професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітним;

– допомогу у розірванні трудових відносини з роботодавцем в односторонньому порядку для набуття статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю;

– ваучер на навчання (перепідготовка за робітничою професією, підготовка на наступному рівні освіти, підвищення кваліфікації, здобуття освіти за іншою спеціальністю), яке проводять за 123 професіями чи спеціальностями, для зайнятих осіб або тих, для кого відсутня підходяща робота (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery);

– підтвердження результатів неформального професійного навчання. Детальніше: https://www.dcz.gov.ua/storinka/pidtverdzhennya-neformalnogo-navchannya.

Слід звернути увагу що для того щоб скористатися деякими  послугами людям не обов’язково  реєструватися в центрі зайнятості. Це зокрема підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання.

Роботодавці також можуть скористатися програмами отримання компенсацій за працевлаштування ВПО.