Громадські роботи розпочато

Чигиринська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості постійно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавцями в частині забезпечення тимчасової зайнятості населення. Саме органи влади повинні завчасно затвердити види громадських робіт та передбачити кошти у місцевий бюджет на їх проведення. У разі залучення зареєстрованих безробітних до громадських робіт фінансування таких робіт здійснюється за рахунок коштів бюджету та/або Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завдяки активній позиції органів влади в частині прийняття рішень на місцевих рівнях про їх організацію та проведення розпочато громадські роботи в 2022 році.

По Чигиринській громаді одним із перших з числа роботодавців, які залучають безробітних до громадських робіт є КП «ЄРЦ». Безробітними  виконується чималий обсяг робіт, а саме: розчищення тротуарів та автобусних зупинок від криги та снігу, благоустрій території населених пунктів, роботи із соціально вразливими верствами населення, інші роботи соціального напрямку. З початку року між Чигиринською філією ЧОЦЗ та КП «ЄРЦ» було укладено три договори на проведення громадських робіт, в яких взяли участь 15 осіб.

Безробітні, особливо жителі сільських населених пунктів, вже звикли до можливості отримати зовсім не зайві для сім’ї доходи, працюючи безпосередньо в своєму селі та виконуючи роботу, необхідну для всієї громади. Бажаючих взяти участь у таких роботах багато. На даний час громадські роботи проводяться на території сіл Іванівка, Тіньки, Стецівка. З березня місяця планують проводити громадські роботи по всіх селах Чигиринської громади та залучити до їх виконання якомога більшу кількість осіб з числа безробітних. Також хочеться зазначити, що після закінчення громадських робіт протягом січня-лютого в КП «ЄРЦ» працевлаштовані двоє безробітних.     

Керівництво КП «ЄРЦ» також відзначає безперечну користь від проведення цих робіт, оскільки дана послуга служби зайнятості дає можливість залучати робочі руки до багатьох життєво важливих робіт  на території громади. Як сказав директор Олег Валерійович: «Проведення громадських робіт – дуже корисна справа і люди, які залучені до цих робіт, роблять величезну справу для всієї громади».