Як не стати жертвою торгівлі людьми. Правила під час перетину кордону 

 

Як захиститись від торгівців людьми?

Сигнали, які свідчать про те, що ви потрапити у ситуацію торгівлі людьми

  1. У вас відібрали паспорт, офіційні документи або документи вашої дитини.
  2. Відібрали мобільний телефон, засоби зв’язку і ви не можете зв’язатися зі своїми рідними, друзями, знайомими.
  3. Вам відмовляють у наданні екстреної медичної допомоги або вашій дитині, обмежують сон, відпочинок, харчування.
  4. Якщо вас примушують працювати у закритих приміщеннях і не дозволяють вільно пересуватися, виїжджати за межі населеного пункту, де проживаєте.
  5. Якщо запропонували високу заробітну плату і договір складено незрозумілою вам мовою, ви не розумієте пункти трудового договору, який підписуєте.
  6. Якщо вас примушують виконувати роботу, надавати послуги, зокрема, сексуальні, без вашої згоди, із застосуванням фізичного насильства, психологічного тиску або маніпуляцій.
  7. Якщо вам пропонують фінансову допомогу чи втягують вас у борги.

Що потрібно зробити, якщо ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми або є свідком такої ситуації після перетину державного кордону?

  1. Звернутися до офіційного посольства України на території відповідної країни. Якщ о немає такої можливості, то звернутися до неурядових організацій, що допомагають постраждалим від торгівлі людьми.
  2. Звернутися за телефоном національних гарячих ліній, які працюють за межами України. Номер національної Гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547.
  3. Звернутися за номером екстреної допомоги в ЄС: 112.
  4. Звернутися на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 527 чи на сайт організації, зателефонувати можуть ваші рідні за номером 0800 505501.
  5. Контакти неурядових організацій, що працюють на території інших країн можна знайти за посиланням: https://safewomen.com.ua/