Попередження про небезпечні метеорологічні явища І рівня небезпечності (НМЯ І)

 18 вересня очікуються пориви вітру 15-20 м/с.

(І рівень небезпечності, ЖОВТИЙ)

ПОГОДА І ПОСІВИ У ДРУГІЙ ДЕКАДІ ВЕРЕСНЯ.

Погодні умови для росту і розвитку сільгоспкультур у цій декаді стали ще більш жорсткішими. Утримання теплої сухої погоди та відсутність опадів призвели до передчасного дозрівання врожаю. Через утримання засухи, яка обумовлена загальним дефіцитом опадів ще з початку року, для росту і розвитку сільськогосподарських культур погодні умови цієї декади залишалися малосприятливими. Відомо, що сухість ґрунту ускладнює його обробіток. Упродовж декади спостерігалося 3 дні із критичною вологістю повітря в денні години та 2 дні із суховіями, які погіршували умови росту та розвитку культур, в яких триває вегетація.

А також утримуються складні умови для посіву та появи сходів і початкового розвитку озимого ріпаку і озимої пшениці. Ґрунтова засуха, яка розпочалася на Чигиринщині наприкінці третьої декади травня – триває. Тому вологозапаси в ґрунті вичерпані, що ускладнює підготовку ґрунту до сівби та початок сівби озимини в оптимальні строки.

Такі погодні умови були сприятливими для збирання врожаю.

За такої погоди на спостережних ділянках:

– проведено збір врожаю кукурудзи 18.09, що на 8 днів раніше минулого року, та сої 14.09, що в межах минулого року.;

–  провели збір врожаю соняшника 20 вересня, що на 9 днів пізніше минулого року.

У другій декаді вересня спостерігалась тепла без опадів погода. Середньодобова температура повітря коливалася в межах +16,1+21,1°, а 18-20 вересня знижувалася до +12,9+14,2° та намітився перехід через +15° у бік зниження. В денні години максимальна температура повітря впродовж декади була в межах +19,4+29,9°. Суха, сонячна погода була доброю для проведення сільськогосподарських робіт по збиранню врожаю, але відсутність продуктивних опадів ускладнювала підготовку ґрунту до осінньої сівби.

Із небезпечних явищ було: 2 дні, 13 та 17.09, із суховіями.

Опадів упродовж декади не спостерігалось. Станом на кінець декади кількість опадів становить: із початку року 265мм (63 % від норми); із початку вегетаційного періоду – 212 мм (62 % від норми); із початку осені – 9,4 мм (34 % від норми).

20-22 вересня утримається прохолодна погода. 

23-25 вересня поступове підвищення температури.

%d bloggers like this: