Податкова інформує

З 1 грудня 2019 року передбачені  штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що з 1 грудня 2019 року вступили в силу штрафні санкції, передбачені пунктами 1202.1 – 1202.3 статті 1202 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних, а також другого примірника акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Як відомо, норми пунктів 1202.1 – 1202.3 статті 1202 ПКУ, якими запроваджено штрафи за порушення граничних строків реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до акцизних накладних могли застосовуватися вже з 01.10.2019 року, що було передбачено п.25 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ. Однак, Законом України від 20.09.2019 року № 129-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг” внесено зміни, якими відтерміновано застосування зазначених штрафів, а саме пункти 1202.1 – 1202.3 статті 1202 ПКУ не застосовуються до акцизних накладних/розрахунків коригування, які платник зобов’язаний скласти з 1 липня по 30 листопада 2019 року.

При цьому, не змінився порядок запровадження штрафних санкцій передбачених п. 1281.2 статті 1281 ПКУ за відсутність реєстрації акцизних складів у СЕАРП та СЕ і п. 1281.3 статті 1281 ПКУ за незабезпечення розпорядниками акцизного складу своєчасного подання до контролюючого органу електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального й обсягу обігу пального чи спирту етилового. Як і раніше норми пункту 1281.2 статті 1281 ПКУ застосовуються з 1 жовтня 2019 року, а норми пункту 1281.3 статті 1281 ПКУ – з 1 січня 2020 року.

 Також нагадуємо, що підпунктом 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПКУ визначено, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі (далі – рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Відповідно до п. 12 підрозд. 5 розд. XX ПКУ, розпорядники акцизних складів відповідно до вимог ПКУ зобов’язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі в такі строки:

акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, – не пізніше 01 липня 2019 року;

акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, – не пізніше 01 жовтня 2019 року;

акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, – не пізніше 01 січня 2020 року.


На Черкащині знову завелися телефонні «податкові» шахраї!

 

Головне управління ДПС у Черкаській області попереджає платників податків, що на теренах краю поновилися факти шахрайських телефонних дзвінків ніби-то від імені керівництва податкової служби з «пропозиціями» перерахувати кошти на банківські картки.

Суть шахрайських дій зводиться до того, що зловмисники за будь – яких підстав вимагають перевести на платіжну картку кошти.

За останню добу невідомі особи здійснили велику кількість телефонних дзвінків з наступних номерів телефонів: 050-684-46-93 та 050-572-93-26.

Головне управління ДПС у Черкаській області неодноразово повідомляло, що керівництво та працівники податкової служби Черкащини не звертаються до суб’єктів господарювання з подібними «проханнями» та при виконанні функціональних повноважень чітко дотримуються вимог чинного законодавства України.

Тож податкова служба застерігає: будьте пильними та обачними, уважно перевіряйте інформацію та не дозволяйте аферистам вводити себе в оману. Про подібні випадки шахрайства просимо повідомляти Головне управління Національної поліції у Черкаській області за телефоном: 102.


Позбавлення фізичної особи статусу підприємця

Головне управління ДПС у Черкаській області у зв’язку з численними запитаннями платників висвітлює питання щодо позбавлення фізичної особи статусу підприємця, який було набуто до 01.07.2004 та дані про яких відсутні в Єдиному державному реєстрі, повідомляє наступне.

Відповідно до частини другої статті 50 Цивільного кодексу України фізична особа здійснює своє право на підприємницьку діяльність за умови її державної реєстрації в порядку, встановленому законом.

Згідно з частиною 8 статті 4 Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (зі змінами) фізична особа-підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

Слід зазначити, що функціонування та формування Єдиного державного реєстру розпочалося з набранням чинності Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон №755-IV), тобто з 01.07.2004.

Прикінцевими положеннями Закону №755-IV було визначено, що державний реєстратор протягом 2004-2005 років при надходженні від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної картки відповідно до вимог статті 19 Закону №755-IV, зобов’язаний був провести заміну раніше виданого їм свідоцтва про державну реєстрацію на свідоцтво про державну реєстрацію єдиного зразка. Під час зміни свідоцтва відомості про таку особу включалися до Єдиного державного реєстру.

Крім того, Законом України від 19.05.2011 №3384 – VI  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за  їх рішенням» внесені зміни до Прикінцевих положень Закону №755-IV про реєстрацію, відповідно до яких державний реєстратор при надходженні від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної картки зобов’язаний був відповідно до вимог статті 19 цього Закону №755-IV  провести включення відомостей про діючі юридичні особи та фізичних осіб-підприємців і видати їм виписку з Єдиного державного реєстру.

На сьогодні відповідно до частини другої статті 18 Закону №755-IV  включення відомостей про фізичну особу-підприємця, зареєстровану до 01.07.2004, відомості про яку не містяться в Єдиному державному реєстрі, відбувається на підставі заяви про державну реєстрацію включення відомостей про фізичну особу-підприємця до єдиного державного реєстру.

Таким чином, з 01.07.2004 проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця можливе лише стосовно фізичної особи-підприємця, відомості про яку містяться в Єдиному державному реєстрі.

З огляду на зазначене, фізичні особи-підприємці, стосовно яких не проводилася державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (у тому числі до створення Єдиного державного реєстру), не втратили статусу фізичної особи-підприємця.

Посилання на  Закон №755-IV  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/755-15

Посилання на Закон №3384-IV https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3384-17/ed20150304/sp:full


Розпорядникам акцизних складів: за необладнання та відсутність реєстрації витратомірів-лічильників  та рівнемірів-лічильників рівня пального застосовуються штрафи

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує платникам податків, що з 1 квітня передбачено застосування штрафів за необладнання та/або відсутність реєстрації витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального до розпорядників акцизних складів, на яких розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів та штраф за зберігання пального без наявності відповідної ліцензії.

Так, зокрема, відповідно до пункту 1281.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, а також необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового витратоміра-лічильника спирту етилового на місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованого на акцизному складі, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового.

Повторне протягом року вчинення на тому самому акцизному складі будь-якого з вказаних вище порушень тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового.

Слід звернути увагу, що Законом України від 18.12.2019 року № 391-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» внесені зміни до ПКУ та Закону України від 19.12.1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». 

Так, за порушення п 1281.1 ПКУ, з 1 квітня 2020 року застосовуюся штрафні санкції до розпорядника акцизного складу, на акцизному складі якого розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів.

Крім розпорядника акцизного складу, який до 1 липня 2019 року не підпадав під визначення платника податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 ПКУ (незалежно від загальної місткості резервуарів, розташованих на акцизному складі такого розпорядника), а також до вітчизняних підприємств, на яких здійснюється діяльність з переробки нафти, газового конденсату, природного газу та їх суміші з метою вилучення цільових компонентів (сировини), що передбачає повний технологічний цикл їх переробки в готову продукцію (пальне).

Крім цього, з 1 квітня 2020 року будуть застосовуватися штрафи за неподання електронних документів з акцизних складів, на яких розташовані резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів відповідно до норм п. 1281.3 Податкового кодексу.

Посилання на закон № 391-IX: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/391-20


Державна податкова служба роз’яснює положення податкового законодавства щодо карантинних нововведення для бізнесу

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що ДПС продовжує роз’яснювати положення податкового законодавства, запроваджені Законом України від 30 березня 2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».  

Так, ДПС підготовлено Інформаційний лист № 10. Карантинні нововведення для бізнесу. Частина 3. Практичні особливості застосування звільнення від ПДВ

У десятому випуску ви знайдете пояснення практичних аспектів виконання вимог пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України, яким, зокрема, передбачено звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання  на митній території України товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19). Серед іншого, розглянуто особливості складання податкових накладних та відображення у податковій звітності операцій, здійснених у періоді з 17 березня по 2 квітня 2020 року.

Інформаційний лист можна скачати за посиланням:

 https://tax.gov.ua/data/material/000/325/415669/Informaciyniy_list_10.pdf

ДПС також підготувала Інформаційні листи, які доступні за посиланнями:

Інформаційний лист №9. Карантинні нововведення для бізнесу. Частина 2. Податок на доходи фізичних осіб, місцеві податки, ЄСВ, адміністрування:

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/414816.html

Інформаційний лист № 8. Карантинні нововведення для бізнесу. Частина І. Податок на прибуток, обіг підакцизних товарів, ПДВ:

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/414205.html

Інформаційний лист № 7. Карантинні нововведення для бізнесу. Які нюанси треба знати?

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/412720.html

Інформаційний лист № 6. Земельний податок. Які нюанси треба знати?

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/411141.html

Інформаційний лист № 5. Реєстрація ПН/РК. Що робити, якщо реєстрацію ПН/РК зупинено?

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/410034.html

Інформаційний лист № 4. Багатостороння конвенція MLI – наслідки для українських платників податків:

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/409367.html

Інформаційний лист № 3. Все про програмні РРО:

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/408152.html

Інформаційний лист № 2. Податкові рішення на користь платників:

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/407286.html

Інформаційний лист № 1. ДПС відповідає на запити платників податків:

https://www.tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/405764.html


Преференції для юридичних осіб – платників податку на прибуток на період дії карантину

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує що Законом України від 30 березня 2020 року №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» передбачені преференції для юридичних осіб – платників податку на прибуток.

Звертаємо увагу, що починаючи з 2 квітня 2020 року та протягом дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платники, які добровільно перераховували (передавали) громадським об’єднанням та/або благодійним організаціям кошти, лікарські засоби, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та інші товари, визначені за переліком Кабінету Міністрів України, необхідні для надання медичної допомоги хворим, не застосовують у 2020 році коригування фінансового результату, відповідно до абз. 1 пп. 140.5.9 п. 140.5 ст, 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), тобто зможуть враховувати повну суму витрат на безоплатну передачу таких коштів та товарів (511 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ).

Тимчасово, при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств за звітні періоди 2020 року для закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності та/або особи, уповноваженої на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я фінансовий результат до оподаткування:

зменшується на суму доходів, визнаних за правилами бухгалтерського обліку, внаслідок отримання ними коштів, товарів медичного призначення або товарів згідно переліку КМУ, добровільно переданих юридичними та/або фізичними особами протягом дії карантину;

збільшується на суму витрат, визнаних за правилами бухгалтерського обліку, внаслідок використання ними таких коштів або товарів. (512 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ).

Також, тимчасово, особа, уповноважена на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, має право безоплатно передавати належні їй лікарські засоби, медичні вироби та/або медичне обладнання, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України, закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

При цьому, при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств за звітні періоди 2020 року для закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, що є платниками податку на прибуток, фінансовий результат до оподаткування:

зменшується на суму доходів, визнаних за правилами бухгалтерського обліку, внаслідок отримання ними  лікарських засобів, медичних виробів, медичного обладнання;

збільшується на суму витрат, визнаних за правилами бухгалтерського обліку, внаслідок використання ними таких товарів (513 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ).

Наголошуємо, що платники податків, які передають або отримують кошти, лікарські засоби, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та інші товари, визначені за переліком Кабінету Міністрів України, мають вести окремий облік таких операцій для визначення податкового зобов’язання з податку на прибуток.

Посилання на Закон України №540-ІХ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/540-20


Витрати на медичну допомогу(COVID-19) які включаються до податкової знижки за результатами 2020 року

 Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 30 березня 2020 року №540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено перелік витрат на медичну допомогу, які включаються до податкової знижки у повному обсязі.

Так, підрозділ 1 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено пунктом 11, а саме яким передбачено, що за результатами 2020 року платники податку на доходи фізичних осіб, при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень статті 166 ПКУ, суму коштів або вартість лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим, дезінфекційних засобів і антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту, медичних виробів для скринінгу хворих, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень; медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо, засобів особистої гігієни, продуктів харчування та/або товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) громадським об’єднанням та/або благодійним організаціям та/або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), включається до податкової знижки у повному обсязі без урахування обмежень, визначених підпунктом 166.3.2 пункту 166.3 статті 166 ПКУ.

Звертаємо увагу, що для отримання податкової знижки, громадянину необхідно буде надати до податкового органу декларацію про майновий стан та доходи за 2020 рік.

Посилання на Закон України №540-ІХ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/540-20


Деклараційна кампанія 2020: декларування доходів  нотаріуса

 Головне управління ДПС у Черкаській області продовжує серію коментарів  щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у 2020 році.

  • Звертаємо увагу, що відповідно до змін, запроваджених Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID – 19)», громадяни та фізичні особи які провадять незалежну професійну діяльність, для яких встановлено строки подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи підпунктом 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 Податкового Кодексу України мають право подати декларацію за звітний (податковий) 2019 рік до 1 липня 2020 року, а саме останній день подання декларації  30 червня 2020 року.
  • Слід зазначити, що самозайнята особа – це платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
  • Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб (підпункт 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
  • Таким чином, нотаріуси, які здійснюють незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 рік до 1 липня 2020 року.
  • Також звертаємо увагу, що суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору, зазначену в річній податковій декларації платники податків самостійно сплачують до 1 жовтня 2020 року. Радимо подавати декларацію про майновий стан і доходи, скориставшись «Електронним кабінетом».

Звертаємо увагу, що для допомоги платникам податків Державна податкова служба запровадила серію відеоуроків, в яких роз’яснюється як правильно користуватися електронними сервісами. Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи можна переглянути за посиланнями:

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що декларування доходів пов’язано із виконанням фізичними особами – платниками податку вимог ст.67 Конституції  України та норм Податкового кодексу України!


Державна податкова служба України

пропонує платниками податків до перегляду серію відеоуроків про те, як користуватися електронними сервісами

Для допомоги платникам податків Державна податкова служба розпочала серію відеоуроків, в яких роз’яснюється як правильно користуватися електронними сервісами.

Державна податкова служба випустила 6 відеоурок. У ДПС роз’яснюють як подати заяву про надання довідки про відсутність заборгованості:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6153.html  

https://youtu.be/g3M1TsVr1S8

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/685039742249060/  

ДПС також підготувала відеоуроки, які доступні за посиланнями:

Як подати звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6124.html 

https://youtu.be/P7aWuNOIwM0

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/2167705590041914/ 

Як направляти в ДПС листи та звернення за допомогою Електронного кабінету:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6094.html

https://youtu.be/wsGYmcOYScA

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/2619608611618098/ 

Як оформити запит на отримання відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків за посиланням:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6067.html

https://youtu.be/_SKY0auOjSk

https://www.facebook.com/TaxUkraine/videos/284290552557638/

Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи за посиланнями:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/5977.html

https://www.youtube.com/watch?v=YOhECvfE0Z4

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/1407838859418903/

Відеоурок «Заповнення квартальної декларації фізичними особами-платниками єдиного податку, які перебувають на ІІІ групі», за посиланнями:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6018.html

https://www.youtube.com/watch?v=SuFkpDOosB8

https://www.facebook.com/107383900636180/videos/256478902049126/

             Також звертаємо увагу платників податків Черкащини, що вся актуальна інформація розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Черкаській області за посиланням: ck.tax.gov.ua та на сторінці у Facebook https://www. facebook.com/tax.cherkasy/