ПАТРОНАТ  – як джерело вакансій

07 лютого 2022 року директор КЗ «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради Ольга Фесуненко спільно із фахівцем соціальної роботи Любов Овчаровою та провідним фахівцем з питань зайнятості Юлією Івановою провели спільний захід «Патронат – як джерело вакансій» на базі Чигиринської філії Черкаського  обласного центру зайнятості. 

Мета заходу – інформування громадськості про послуги з патронату та пошук кандидатів у патронатні вихователі, формування в учасників розуміння суті та змісту послуги патронату над дітьми. У заході взяли участь особи з числа безробітних, які мають власних дітей та належні умови проживання. Фахівці розповіли детально, що таке  патронат, для кого надається ця послуга, про зобов’язання та оплату послуг патронатного вихователя і що потрібно для того, щоб стати патронатним вихователем.

На закінчення заходу всі присутні отримали відповіді на свої запитання, а також інформаційні буклети «Ми стали патронатними вихователями».

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Хто може бути патронатними вихователями?

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. 

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною

Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:

  • Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (зараз прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2618 грн, для дітей від 6 до 18 років –2100 грн).
  • Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (зараз прожитковий мінімум для працездатної особи становить 2393 грн).

У разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

 Основні вимоги до кандидатів:

– вік : від 35 до 60 років (для жінок) і від 35 до 65 років (для чоловіків);

– перебувають у зареєстрованому шлюбі і проживають на спільній житловій площі з        чоловіком (дружиною);

– одинокі особи, які проживають на спільній житловій площі з іншим повнолітнім членом родини, який готовий стати помічником патронатного вихователя;

– мають позитивний досвід виховання дітей;

– мають власне житло або офіційно його орендують;

– не позбавлялися батьківських прав;

– мають відповідний стан здоров’я;

– не мають судимості, в тому числі і члени сім’ї, які спільно проживають з кандидатами.

Перелік необхідних документів:

  • заява
  • копія паспорта громадянина України;
  • копія трудової книжки ( у разі наявності);
  • висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним;
  • довідка про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
  • копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщення;
  • письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним.

Де дізнатися деталі?

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті  звертайтеся  до  служби  у  справах  Чигиринської міської ради, а також до комунального закладу «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради за адресою: м.Чигирин, вул.. Б.Хмельницького, 26, кабінети відповідно 20 та 8 .