Компенсація ЄСВ – один з механізмів стимулювання роботодавців щодо працевлаштування безробітних

Одним із найбільш вагомих механізмів стимулювання роботодавців щодо працевлаштування безробітних на нові робочі місця, є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Керівництво та фахівці відділу надання соціальних послуг Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості проводять щоденну інформаційно-роз’яснювальну роботу в цьому напрямку з представниками відділів кадрів, підприємцями, які надають до служби зайнятості «Інформацію про попит на робочу силу (вакансії)», при відвідуванні роботодавців безпосередньо на підприємствах, на семінарах, круглих столах, публікації в ЗМІ, на ВЕБ-сторінках, тощо.

Так, 12 червня 2020 року до центру зайнятості звернулася приватний підприємець Бащенко Тетяна Іванівна, щодо укомплектування новоствореного робочого місця за професією «Продавець непродовольчих товарів». Протягом декількох днів робоче місце було укомплектоване з числа безробітніх.

«Я не вперше звертаюся до служби зайнятості за допомогою і переконалася, що це надійна структура, яка може вирішити питання не тільки кадрового забезпечення, а й підтримати роботодавців фінансово. Я скористалася компенсацією фактичних витрат на сплату єдиного внеску на  загальнообов’язкове державне соціальне страхування за новостворене робоче місце та працевлаштованої на нього безробітної квотної категорії Устенко Тетяни Іванівни», – наголошує підприємець.

Минув час і задоволеними співпрацею залишились усі: роботодавець отримав  необхідного працівника, а безробітна – постійне робоче місце.

Цей приклад співпраці демонструє, що пріоритет для служби зайнятості – забезпечення індивідуального підходу до кожного клієнта, враховуючи, при цьому, вимогу часу, потреби і роботодавців, і шукачів роботи.