ДЛЯ СТАРОСТ ГРОМАДИ ПРОВЕЛИ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ» ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ОСІБ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

Домашнє насильство – проблема, яку складно досліджувати. Адже фізичне, сексуальне, психологічне, економічне насильство однієї людини над іншою у сімейних відносинах може мати приховані форми.
 
Інколи як агресор, так і потерпілий, вважають свої стосунки «нормальними». Нерідко люди навіть не розуміють, що стикаються саме з домашнім насильством. У суспільстві існує думка, що домашнє насильство – це заподіяння тілесних ушкоджень.
 
Однак насправді воно може бути не лише фізичним чи сексуальним. Це і психологічний тиск – образи, залякування, заборона спілкуватися з рідними, приниження, ігнорування почуттів особи, і економічні утиски — заборона працювати чи навчатися, контроль сімейного бюджету, позбавлення житла, їжі, одягу…
 
Так, 12 липня директор Комунальний заклад «Центр соціальних служб» Чигиринської міської ради Ольга Фесуненко та юрист відділу «Чигиринське бюро правової допомоги» Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Кривошея за участю заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Валентина Алєксєєвець провели навчання для старост Чигиринської міської територіальної громади з питань дотримання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», захисту прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, зокрема права на безоплатну правову допомогу та порядок її отримання.